W nocy, weekendy i święta

W Polsce bezpłatną pomoc medyczną można otrzymać i w nocy i w weekendy. Nocna opieka zdrowotna pracuje od 18.00 do 8.00, a świąteczna całodobowo w weekend i święta państwowe. Pomoc medyczną u lekarza osoba ubezpieczona w NFZ może otrzymać w specjalnych punktach na miejscu lub telefonicznie. Mapa punktów pomocy medycznej dla Polski, do których można zwrócić się w nocy, weekend lub święta, znajduje się pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/nocna-i-swiateczna-opieka-zdrowotna

Pogotowie 

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy z powodu zagrożenia Twojego lub czyjegoś życia, możesz zadzwonić na jeden z dwóch numerów ratunkowych: 999 lub 112. 999 – to numer alarmowy pogotowia ratunkowego. 112 – ogólnoeuropejski numer alarmowy. W zależności od opisanej przez Ciebie sytuacji, operator może wysłać po CIebie pogotowie lub skierować do lekarza rodzinnego.

Pierwsza pomoc medyczna w Polsce jest bezpłatna dla wszystkich. W przypadku konieczności hospitalizacji, Twój pobyt w szpitalu będzie opłacony z kosztów NFZ, Twojego ubezpieczenia prywatnego lub komercyjnie.

Potrzebujesz konsultacji?

Nasi specjaliści są gotowi wysłuchać Cię w języku rosyjskim lub ukraińskim.